Staff

Leadership

Steve Freeman - Principal
Jane-Ann Natar - Deputy Principal
Cathie Luke - Senior Leader: Early Years
Aimee Aparicio - Senior Leader: Teaching and Learning (STEAM)

Classroom Teachers

Katie Oxenberry / Jess Schmitt - Reception  (RM17)
Laura Smith - Reception (RM18)
Keira Thewlis / Nikki Edwards - Reception  (RM19)
Briony Bateson / Jess Schmitt - Reception  (RM23)

Denise Ogilvie - Year 1  (RM05)
Amelia Bolt - Year 1 / 2 (RM06)
Belinda Yardley / Taegen Hashemi - Year 1 (RM20)
Melanie Goudie - Year 1 (RM26)

Jessica Murphy - Year 2  (RM03)
Hayley Boys - Year 2 (RM04)
Amanda Rolls / Cathie Luke - Year 2 (RM27)
Jude Gabriel-Smith / Carlee Cox - Year 2  (RM30)

Jessie Plisko - Year 3 (RM07)
Courtney Mesecke - Year 3 (RM08)
Sara Guinan - Year 3 / 4 (RM24
Kelly Green - Year 3 / 4 (RM25)

Karen Sheppard - Year 4 (RM09)
John Brown - Year 4 (RM10)
Scott Welfare / Regi Crook - Year 4 / 5 (RM02)
Barb Williams / Kellie Najjar - Year 5 (RM01)

Kelly Packer - Year 5 / 6  (RM11)
Jess Coster - Year 5 / 6 (RM12)
Peta Harnois - Year 6 (RM28)
Marc Saffin - Year 6  (RM29)

Specialist Teachers

Sarah Vinall - Japanese
Rieko Woodley - Japanese
Matthew Hehner - Physical Education
Vicki Gregory - STEAM
Sue Thomson - Media Arts
Regi Crook - Music
Felicity Humphrys - Library
Christina Munro - Learning Support & Autism Inclusion

SCHOOL SERVICE OFFICERS

Angela Burrows - Business Manager
Kerri Bruggemann - Admin Officer
Trudi Engelhardt - Admin Support
Ken McTaggart - Grounds
Sarah Buckley - Library Support
Dylan Harlow - Garden Specialist
Pamela Hansen - Wellbeing Support

Jenny Peake - Student Support
Dana Pentland - Student Support
Kahli Slape - Student Support
Ebony Springall - Student Support
Kerry Willard - Student Support
Mary Balnaves - Student Support
Kieran O'Loughlin - Student Support
Ffion Bullock - Student Support
Linda Kenny - Student Support
Sophie Sage - Student Support
Tarlie Neill - Student Support
Lauren Aveyard - Student Support
Caity Chapple - Student Support